Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt
     
  Welness ABC  
   
Aromatická stimulácia
   
Výživa
   
Fakty
   
Zdravie
   
Srdce a krvný obeh
   
Hideaway
   
Deti a dojčatá v saune
   
Zvuková stimulácia
   
Svetelná stimulácia
   
SANÁRIUM s funkciou SaunaPur
   
Sauna a šport
   
Pravidlá saunovania – saunový kúpeľ
   
Pravidlá saunovania – fáza ochladenia
   
Pravidlá saunovania – prestávky na odpočinok
   
Tehotenstvo a sauna
   
Letná sauna
   
Stres
   
Teplota
   
Pitný režim
   
 

 

Denná potreba tekutín je cca 2,5 litra.  Keď sa hmotnosť prijatých tekutín zhoduje s hmotnosťou tekutín vydaných, je vodné hospodárstvo nášho organizmu v rovnováhe. A aby sme si ho takto zachovali, mali by sme denne vypiť minimálne jeden liter tekutín.

Odporúča sa však vypiť 1,5 až 2,5 litra tekutín denne, aby sme predišli vysušeniu organizmu a tým aj oslabeniu krvného obehu, ako aj zníženému vyplavovaniu škodlivých látok z tela ešte predtým, než sa začnú „uskladňovať“ napríklad v kĺboch.

   

Denná potreba tekutín závisí od telesnej výšky a od hmotnosti, ako aj od klimatických podmienok. Pri veľkej telesnej námahe spojenej s potením a pri veľkých horúčavách sa potreba tekutín niekoľkonásobne zvyšuje. Napríklad profesionálny tenista počas jedného zápasu môže stratiť až 8 litrov tekutín!

Takmer polovicu dennej potreby vody prijímame vo forme nápojov a okolo 40 % vo forme jedál. Zvyšok si organizmus vyprodukuje sám prostredníctvom látkovej výmeny. Melóny, ľadový šalát a cukina obsahujú viac ako 90% vody.

Väčšina ovocia obsahuje okolo 85 % vody. Aj v niektorých iných potravinách, aj keď na prvý pohľad nevyzerajú vodnato, je obsiahnutá voda. Špagety napríklad obsahujú 65 % vody a podiel vody v chlebe sa pohybuje okolo 30%.
     
Wellbeing & Fitness
   
Wellness
   
   
Predchadzajúci

Hore