Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt
     
  Welness ABC  
   
Aromatická stimulácia
   
Výživa
   
Fakty
   
Zdravie
   
Srdce a krvný obeh
   
Hideaway
   
Deti a dojčatá v saune
   
Zvuková stimulácia
   
Svetelná stimulácia
   
SANÁRIUM s funkciou SaunaPur
   
Sauna a šport
   
Pravidlá saunovania – saunový kúpeľ
   
Pravidlá saunovania – fáza ochladenia
   
Pravidlá saunovania – prestávky na odpočinok
   
Tehotenstvo a sauna
   
 

 

Saunový kúpeľ nepredstavuje pre zdravú tehotnú ženu, ani pre nenarodené dieťa nijaké nebezpečenstvo. Tehotenstvom spôsobené hromadenie vody, opuchy rúk alebo nôh, sa môžu pri pravidelnom saunovaní zmierniť.
 
Tehotnej žene prospieva aj detoxikácia organizmu vyvolaná potením a zvýšenou činnosťou ľadvín, pretože jej telo musí odbúravať aj produkty látkovej výmeny dieťaťa, ktoré nosí pod srdcom.

Klesá aj riziko trombózy, pretože kúpeľ v

   
saune povzbudzuje krvný obeh.  Nervové napätie, ktoré je typickým sprievodným znakom tehotenstva môže saunovanie svojim pozitívnym pôsobením na vegetatívny nervový systém podstatne znížiť.

Saunový kúpeľ uvoľňuje svalstvo i dušu, posilňuje imunitný systém a robí dobrú náladu – nie je teda vôbec čudné, že medzi tehotnými ženami sa sauna stáva čoraz obľúbenejšou. Odborníci sú už dávno zajedno v tom, že tehotenstvo nie je žiadnou prekážkou pre návštevu sauny. Naopak: tehotné ženy môžu zo striedavej hry tepla a chladu na každý pád iba profitovať. Tréning ciev vedie napríklad k rýchlejšiemu pohybu vody, ktorá sa nahromadila v tkanivách – teda náchylnosť ku vzniku tehotenských edémov sa zníži. A ešte bodka na i: ľahký a krátky pôrod. To tvrdia vedci minimálne vo Fínsku, ktoré je materskou krajinou sauny. Na ďalekom severe chodí väčšina tehotných žien veľmi rada do sauny ešte krátko pred pôrodom.
 
Najideálnejšie je začať s pravidelným navštevovaním sauny ešte pred otehotnením. Tak si organizmus zvykne na silné teplotné podnety, žena sa zoznámi s konkrétnou saunou i s jej ostatnými návštevníkmi.
 
Ak má žena počas tehotenstva zdravotné problémy, mala by sa pred návštevou sauny v každom prípade poradiť so svojim lekárom. „Niektoré komplikácie ľahšieho druhu počas tehotenstva reagujú na účinky sauny dokonca pozitívne“ hovorí MUDr.  Rainer Brenke, šéflekár oddelenia akútnej  prírodnej liečby Hufelandskej kliniky v kúpeľoch Ems. Pri ťažších ochoreniach alebo komplikáciách ako napr.  pri vysokom krvnom tlaku, tehotenských kŕčoch alebo pri problémoch s ľadvinami návšteva sauny bohužiaľ nepripadá do úvahy.
 
Obavy nastávajúcej matky, že dieťa by teplotu sauny nemuselo dobre prijať, sú neopodstatnené. Kritické teploty vnútorného organizmu sa pohybujú až nad  40 stupňami Celzia. Takéto vysoké teploty jadra sa ale pri saunovom kúpeli nedosiahnu. „V saune sa zvýši telesná teplota krátkodobo maximálne o 1°C. To nezaťaží ani matku, ani dieťa“, zdôrazňuje profesor MUDr. Eberhard Conradi, predseda Deutschen Sauna-Bundes. (Nemeckého saunového zväzu).
     
Letná sauna
   
Stres
   
Teplota
   
Pitný režim
   
Wellbeing & Fitness
   
Wellness
   
   
Predchadzajúci

Hore