Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt
     
  Welness ABC  
   
Aromatická stimulácia
   
Výživa
   
Fakty
   
Zdravie
   
Srdce a krvný obeh
   
Hideaway
   
Deti a dojčatá v saune
   
 

 

Fíni berú tradične do sauny so sebou aj dojčatá. Aj u detí vyvoláva striedanie horúčavy a chladu lepšie prekrvenie, posilňuje sa ich srdce a krvný obeh a aktivuje sa ich imunitný systém.

"Saunové deti" podstatne zriedkavejšie trpia na katary dýchacích ciest a na také infekčné ochorenia, ako napríklad bronchitída a chrípka.
Kúpeľ v saune na druhej strane pôsobí preventívne pri slabej koncentrovanosti, pri nervozite, nespavosti a agresívnosti.

   
 


Vplyv tepla a chladu na vegetatívny nervový systém vedie k celkovému telesnému i duševnému uvoľneniu organizmu. Vedľajším pedagogickým efektom je nenásilná výchova k dodržiavaniu osobnej hybieny. Dieťa musí ísť s vami do sauny dobrovoľne a rado.

Zdravé dojčatá môžete tak isto bez problémov zobrať so sebou do sauny. Dobre znášajú horúčavu, aj následné ochladenie. Dokazuje to aj štúdia Univerzity Otta von Guericka v Magdeburgu: „Skúmali sme, či dojčatá vo veku od troch mesiacov vydržia krátkodobý pobyt v saune fínskeho typu, najmä pokiaľ ide o reguláciu ich telesnej teploty a krvného obehu. Podarilo sa. Dojčatám sa darilo vynikajúco“, hovorí prof. MUDr. Gerhard Jorch, riaditeľ Univerzitnej kliniky v Magdeburgu. 
 
Nemecký saunový spolok v Bielefelde odporúča saunovanie pre dojčatá od štvrtého mesiaca ich života. Absolvovanie preventívnej prehliadky u pediatra by nemalo byť problémom. Okrem toho je potrebné zobrať na vedomie, že pokiaľ 1 dávka sauny pre dospelého trvá od 8 do 15 minút,  pre dojčatá sú to zo začiatku maximálne tri minúty, neskôr nie viac ako 6 minút. Okrem toho s bábätkom v lone sa nesedí na najvyššej, ale iba na strednej lavičke.
V Nemecku sú pre dojčatá a malé deti na objednávku špeciálne upravené prevádzkové časy saunovania a organizujú sa pre nich aj osobitné kurzy.  Do verejných sáun sa obvykle chodí s deťmi až od tretieho roku života, keď už obyčajne nemajú plienky.

     
Zvuková stimulácia
   
Svetelná stimulácia
   
SANÁRIUM s funkciou SaunaPur
   
Sauna a šport
   
Pravidlá saunovania – saunový kúpeľ
   
Pravidlá saunovania – fáza ochladenia
   
Pravidlá saunovania – prestávky na odpočinok
   
Tehotenstvo a sauna
   
Letná sauna
   
Stres
   
Teplota
   
Pitný režim
   
Wellbeing & Fitness
   
Wellness
   
   
Predchadzajúci

Hore